GLAS OCH KERAMIK / Konstglas / Vas 17354298

nr 1735 4298

Helena Tynell

(1918-2016), Finland

Vas, "Norrsken". Riihimäen Lasi OY. Signerad. Höjd: 22 cm

Kondition: nagg

Helena Tynell, finländsk formgivare född 1918, död 2016.

Utrop:

4.000 kr

Såld:

3.200 kr

måndag 27 oktober 2025
kl 19:27:55

27/10 19:06:34 1      3.000 kr
27/10 19:22:55 2      Vinnande bud

Helena Tynell

Läs mer om Helena Tynell